Föld és Phobos közeledés közben
Egy másik érdekes kép a Curiosity marsjárótól, amelyet napkeltekor készített. A marsjáró kamerája egy képen rögzítette a Földet és a marsi holdat, a Phobost: a közeledésük pillanatában. A marsjárót irányító szakértői csoport azt nyilatkozta, hogy ez az első eset, amikor ezt a két égitestet sikerült egyszerre megörökíteni a Mars felszínéről.
A képen bal oldalon látható a Phobos hold, jobb oldalon pedig a Föld. Ha részletesebben szeretnéd megnézni a Földet és a Phobost nagyított nézetben, lapozz jobbra a galériában.

Így néz ki a Föld az Apollo-12 űrhajó ablakából. A képet a legénység parancsnoka, Charles Conrad készítette: 1969. november 19-én, a Hold felszínére tartó repülés során.

Földi sarló a Hold felszíne felett
Ez pedig a földi sarlóról készült fotó a Hold felszíne felett, amelyet az Apollo-15 űrhajó legénysége készített, amely 1971. július 26-án indult a Holdra. Érdemes megfigyelni, hogy a kamera lencséjébe napsugarak is kerültek. Ezek tükröződésként és fehér homályként látszanak.

Földi sarló egy másik szögből
A Földnek a Hold felszínéről nézve szintén vannak naptári fázisai. Amikor a Föld árnyékba kerül, ugyanúgy néz ki, mint a földi hold a Föld felszínéről.

Ezek, mondhatni új és meglehetősen jó minőségű képek a Hold felszínéről, amelyeket 2013-ban készített a kínai Jütu nevű holdjáró: ami azt jelenti, hogy „Jáde Nyúl”.

Így örökítette meg a Földet a kínai Jütu holdjáró 2013-ban. A kép sötétnek tűnik, de ahogy a kínai űrügynökség, a CNSA kijelentette: a Jütu holdjáróra gyenge fényvetőket szereltek, ezért a nagyon távoli objektumok halványnak tűnnek, a csillagokat pedig szinte lehetetlen kivenni az égen.
Kövesd új Facebook oldalunkat és értesülj további érdekes cikkekről: