Fedezd fel a Lucifer-effektust: A kegyetlen börtönkísérlet, ami megtanít higgadtan reagálni a sértésekre

HIRDETÉS

Tanuld meg kezelni a gorombaságot.

Mindannyian találkoztunk már gorombasággal, csípős megjegyzésekkel vagy sértésekkel. Az ilyen helyzetek gyakran zavarba ejtőek: szeretnél méltó választ adni, de úgy, hogy közben megőrizd az önbecsülésedet, és ne súlyosbítsd a konfliktust.

Kevés ember gondolkodik el azon, hogy a gorombaság elviselése aláássa az önbecsülésünket, és olyan mintát alakít ki, amelyben az emberek elkezdik normálisnak tekinteni a tiszteletlenséget. Úgy gondolják, hogy „velem ezt meg lehet csinálni”.

agresszió, érzelmi intelligencia, gorombaság, határok, kommunikáció, konfliktuskezelés, Lucifer-effektus, önbecsülés, önbizalom, Philip Zimbardo, pszichológia, sértés, Stanfordi börtönkísérlet, társadalmi szerepek

HIRDETÉS

Ezt az elvet szemléletesen megerősítik a pszichológiai kutatások, amelyek közül a legkiemelkedőbb az 1971-es Stanfordi börtönkísérlet volt. De először ejtsünk pár szót a gorombaságról.

Hogyan válaszolj nyugodtan és magabiztosan a sértésekre?

A konfliktushelyzetekben való nyugalom és magabiztosság megőrzésének képessége nem veleszületett tulajdonság, hanem egy fejleszthető készség. A gorombaságra adott megfelelő reakció nemcsak lehetővé teszi, hogy megvédd magad, hanem azt is megmutatja másoknak, hogy tiszteled a saját határaidat.

Az első és legfontosabb: őrizd meg a nyugalmadat.

Annak, aki sérteget, a célja az, hogy kibillentsen az egyensúlyodból. A gorombaságra válaszul fontos, hogy ne engedj az érzelmeidnek: a nyugalmad lefegyverzi az agresszort.

Fontos, hogy tarts egy kis szünetet, és vegyél egy mély lélegzetet. Ez időt ad arra, hogy uralkodj az érzelmeiden.

HIRDETÉS

Használj semleges válaszokat, például: „Értem a nézőpontodat” vagy „Sajnálom, hogy így gondolod”.

Egy másik működő módszer a „lefegyverző egyetértés”.

Ez a technika lehetővé teszi a feszültség oldását azáltal, hogy egyetértesz a sértővel, de nem állsz át az ő oldalára.

Például:

A „Soha semmit nem csinálsz időben!” mondatra válaszolhatod: „Lehet, hogy nem mindig érek rá, de dolgozom ezen.”

agresszió, érzelmi intelligencia, gorombaság, határok, kommunikáció, konfliktuskezelés, Lucifer-effektus, önbecsülés, önbizalom, Philip Zimbardo, pszichológia, sértés, Stanfordi börtönkísérlet, társadalmi szerepek

Ha a gorombaság folytatódik, fontos jelezni, hogy nem vagy hajlandó ezt elviselni. Ezt udvariasan, de határozottan teheted meg.

HIRDETÉS

Egy mondat, ami mindig és mindenhol működik:

Tartsunk egy kis szünetet. Majd akkor folytatjuk a beszélgetést, ha abbahagyod a gorombáskodást.

A kommunikáció során az emberek gyakran kerülik a nyílt konfrontációt, hogy ne legyen őszinte és közvetlen konfliktus.

Leggyakrabban a beszélgetőpartner megpróbálja azt a látszatot kelteni, hogy valamit félreértettél, és megpróbál kínos helyzetbe hozni. A legjobb ilyenkor, ha nyugodt maradsz, és nem keveredsz bele értelmetlen vitába, megőrizve a nyugalmadat.

Miért nem szabad eltűrni a tiszteletlen bánásmódot?

Az emberek úgy bánnak veled, ahogyan te megenged nekik. Ez tény. Ha eltűröd a sértéseket, az a környezeted tudatában úgy rögzül, mint egy teljesen elfogadható viselkedés veled szemben.

HIRDETÉS

1. A gorombaság rombolja az önbecsülésedet.

Minden figyelmen kívül hagyott sértés csapást mér az önbizalmunkra. És fokozatosan elkezdjük úgy látni magunkat, ahogyan az agresszor leír minket. Ahogy mondják, ha valakinek 30 napig azt mondogatják, hogy ő egy disznó, akkor a 31. napon röfögni kezd.

2. Az agresszió fokozódik, ha nem állítják meg.

Ha valaki látja, hogy a gorombasága következmények nélkül marad, akkor ezt jelzésként érzékeli az agresszió fokozására.

Hogyan alakíts ki egészséges határokat? Nagyon egyszerű: légy következetes. Ha jelezted, hogy nem vagy hajlandó eltűrni a tiszteletlenséget, akkor tartsd magad ehhez az elvhez minden helyzetben. És cselekedj. Ha a kéréseid nem működnek, akkor mondj le a kapcsolatról azokkal, akik figyelmen kívül hagyják a határaidat.

A cikk folytatódik – görgess le és kattints a következő gombra!

Forrás: Liked
HIRDETÉS

Kövesd új Facebook oldalunkat és értesülj további érdekes cikkekről: