Most képzeld el, hogy például Kínából Európába kell utaznod. Vagy az USA-ból Indiába. Az út mindenképpen Oroszországon keresztül vezet majd.

Így Oroszország a legnagyobb szállítási útvonalak kereszteződése. Elsősorban a légi, de a szárazföldi és tengeri útvonalaké is egyúttal.
Vegyél elő bármilyen földgömböt, és azonnal látszik:

Ebből a szempontból Oroszországnak rendkívül fontos stratégiai helyzete van. Oroszországot egyszerűen csak úgy „kivenni” a nemzetközi szállítási láncból nem egyszerű – elképesztően drága. Egy ilyen óriást megkerülni nem olyan olcsó, mint amilyennek látszik.
Ezzel szemben Oroszországnak nem nehéz „elérni” a legtöbb gazdasági központot, mivel gyakorlatilag csak fele távot kell megtennie minden irányban.

Ami pedig a Delhiből San Franciscóba tartó repülőgépet illeti, amely Krasznojarszkban szállt le… Fogjuk a földgömböt, és látjuk, hogy mindez 100%-ban logikus és indokolt. Krasznojarszk ugyanis pont ezen az útvonalon fekszik.

Az USA-nak ebből a szempontból talán a legnehezebb: ők bárhová is akarnak repülni, számukra szinte mindenhová Oroszországon keresztül vezet az út.

Ez jól mutatja, hogy milyen kényelmetlen (és ezáltal gazdaságilag nem hatékony) tud lenni egy földrajzi elhelyezkedés: a piacok messze vannak, az erőforrások messze vannak. Egyszóval minden messze van.
Kövesd új Facebook oldalunkat és értesülj további érdekes cikkekről: