Fedezd fel az országot, ahol az álmok valóra válnak: nulla munkanélküliség és az ivóvíznél is olcsóbb benzin

HIRDETÉS

Egy mesebeli állam, ahol szinte nincsenek bűnözők és munkanélküliek. Ez a hely valóban létezik.

Itt minden felnőtté vált férfi ingyen kap egy földterületet, kiváló az orvosi ellátás, és az oktatás is ingyenes. Ráadásul, ami igazán hihetetlen, hogy a fő állami ünnepen elengedik az állampolgárok minden fennálló tartozását.

Az életszínvonal ebben az országban olyan magas, hogy a helyi lakosok nem végeznek alacsonyan képzett munkákat, csak jól fizető állásokat vállalnak.

HIRDETÉS

A víz ára itt magasabb, mint a benziné, és az életszínvonal valóban annyira magas, hogy a helyiek nem vállalnak alacsony képzettséget igénylő munkát, kizárólag a jól fizető állásokat keresik. Az ilyen [alacsonyabb képzettségű] munkák elvégzésére külföldi vendégmunkásokat alkalmaznak.

De ez még nem minden előny! Ebben az egyedülálló országban évente 350 napon süt a Nap, az óceán vize mindig meleg, a strandok homokosak és tiszták, a sivatagokban gyönyörű oázisok, a hegyekben pedig lenyűgöző szurdokok találhatók.

Az éghajlat is különleges – az éghajlati és természeti övezetek különleges kombinációja teszi összességében egyedülállóvá.

Omán egy olyan állam, amelyet sokan bolygónk egyik legbiztonságosabb helyének tartanak.

HIRDETÉS

Az ország neve Omán, hivatalosan pedig Ománi Szultanátus (az „arab Svájc”, és a „Keleti tündérmese” jelzőkkel is illetik). Sokan úgy gondolják, hogy ez az ország a bolygónk egyik legbiztonságosabb pontja.

50 évvel ezelőtt ez az állam a világ legszegényebb és legfejletlenebb országai közé tartozott.

Alig ötven évvel ezelőtt ez az Arab-félszigeten fekvő ország a világ legszegényebb és legelmaradottabb országainak felsorolásában szerepelt. Ománban abszolút monarchia van, ami, mint láthatjuk, egyáltalán nem rossz dolog.

HIRDETÉS

A szultán korlátlan hatalommal bír. Ő irányítja az államot, vezeti a kormányt, betölti a külügyminiszteri és a védelmi miniszteri posztokat, és ő a fegyveres erők főparancsnoka is. Külső személy soha, semmilyen körülmények között nem lehet szultán – a pozíció öröklődik.

Történelmi áttekintés

Ma Omán területe valamivel több mint 309 000 négyzetkilométer, ami nagyjából Norvégia, Lengyelország és Olaszország területével vetekszik, lakossága viszont alig több mint 4 millió fő. Körülbelül ennyien élnek Kuvaitban és Horvátországban is.

Úgy vélik, hogy az ókorban ezen a vidéken keresztül vezetett az emberek fő migrációs útvonala Afrikából Ázsiába (dél és délkelet felé). Az első telepesek ezen a területen már több ezer évvel ezelőtt megjelentek.

A tizenkilencedik század végére Omán területének szinte teljes egésze a Brit Birodalom protektorátusává vált.
HIRDETÉS

Története során Omán a Perzsa Birodalom és az Arab Kalifátus része is volt. A középkorban a mai állam bizonyos területei portugál gyarmatok voltak. A tizenkilencedik század végére a terület szinte egésze a Brit Birodalom protektorátusa lett.

Szaíd bin Taimur

1938 és 1970 között Szaíd bin Taimur kezében volt a hatalom.

Gyakorlatilag az előző század közepéig Omán fejlődése „befagyott” állapotban volt. 1938 és 1970 között Said bin Taimur irányította az országot. Az állam a Közel-Kelet legfejletlenebb országai közé tartozott.

A cikk folytatódik – görgess le és kattints a “Következő oldal” gombra!

HIRDETÉS

Kövesd új Facebook oldalunkat és értesülj további érdekes cikkekről: