Nem csak spórolsz vele: ezért húzd ki a dolgokat a konnektorból, ha elmész otthonról

HIRDETÉS

A készenléti üzemmódban lévő készülékek is veszélyesek lehetnek.

Olyan korban élünk, amikor minden lakásban vagy házban folyamatosan bekapcsolva lehet több tucatnyi eszköz. Televíziók, számítógépek, audio-video és háztartási gépek, valamint sok-sok más eszköz készenléti üzemmódban van, és arra vár, hogy használjuk.

HIRDETÉS

Régen a nagymama mindig azt mondta: „mielőtt elmész otthonról, húzz ki mindent a konnektorból”. Miért is merültek feledésbe a nagymama tanácsai, és miért nem kapcsolja ki senki a készülékeket? Nézzük meg 5 okot, amiért mégis érdemes kihúzni a konnektorból a csatlakoztatott eszközöket.

1. ok – Energiatakarékosság

A legtöbb eszköz, ami folyamatosan be van dugva a konnektorba és készenléti üzemmódban van, nagyon kevés elektromos energiát fogyaszt. Például egy folyamatosan bekapcsolt és működő router energiafogyasztása körülbelül párszáz forint havonta. De mi van, ha az ehhez hasonló eszközökből több tucat van? Van egy ilyen mondás: „Sok kicsi sokra megy”. Biztos menniük kell azoknak az eszközöknek, amiket nagyon ritkán használsz?

árvíz, biztonság, elektronika, energiatakarékosság, háztartási gépek, károk megelőzése, készülékek, konnektor, otthon, Tanácsok, tippek, túlfeszültség-védelem
HIRDETÉS

Például a konyhában lévő tévét nagyon ritkán használjuk – főleg akkor, ha a feleségemmel egyezik a munkabeosztásunk, hogy együtt vacsorázzunk és megnézünk egy részt valamilyen sorozatból. Ha nem sikerül este 8-ra vacsorázni, akkor egyszerűen nem kapcsoljuk be a tévét. Kihúztuk a konnektorból – bármikor ráérünk bekapcsolni.

2. ok – Háziállatok

Még az a macska is, amelyik nem rágja meg a vezetékeket, egy szép napon mégis megteheti. Nem eteted meg időben az állatot, vagy nem viszed ki a wc-re – elmegy és megrágja a vezetéket. Nálunk ez már kétszer is előfordult, ráadásul egyszer a vezeték füstölni kezdett. A macska egyébként nem sérült meg – ijedtében bebújt a kanapé alá a sikeres szabotázs után.

árvíz, biztonság, elektronika, energiatakarékosság, háztartási gépek, károk megelőzése, készülékek, konnektor, otthon, Tanácsok, tippek, túlfeszültség-védelem
HIRDETÉS

Az is kockázatot jelent, hogy a háziállat játék hevében leverheti a konnektorba dugott készüléket. Ilyenkor, ahogy mondani szokás, minden a szerencsén múlik. Lehet, hogy nem történik semmi. De fennáll a tűzveszély, ami a legrosszabb. És mi van, ha kutya van a házban? Úgy gondolom, hogy ha vannak háziállatok a lakásban, akkor a lakók távollétében jobb kikapcsolni a készülékeket.

3. ok – Semmi sem tart örökké

HIRDETÉS

Idővel minden alkatrész, mondhatni, elfárad – elöregszik. Egy konnektorba dugott Wi-Fi router tápegysége, ami mondjuk 10 éve működik, sokkal veszélyesebb lesz, mint egy új tápegység. A Wi-Fi routerrel persze egyszerű a helyzet – általában 5 évente amúgyis lecseréljük újra, mivel a vezeték nélküli hálózat protokollja és szabványa fejlődik. Ha nem cseréled le a routert, akkor legalább a tápegységet cseréld le.

Minél tovább van csatlakoztatva egy eszköz a hálózathoz, annál jobban „elfárad” idővel. Előfordulhat ilyen helyzet: a tévé 10 évig működik „stand by” üzemmódban, aztán egyszer csak kialudt a piros lámpa, és nem kapcsol be többé. 99%-ban a tápegység romlott el. Igen, az eszközök évtizedekig működhetnek, de az is megtörténhet, hogy egy év után elromlanak.

A cikk folytatódik – görgess le és kattints a következő gombra!

Forrás: Liked
HIRDETÉS

Kövesd új Facebook oldalunkat és értesülj további érdekes cikkekről: